Oferujemy artykuły służące do poprawy jakości powietrza. Oczyszczacze powietrza, piecyki paliwowe, kominki pelletowe, nawilżacze, odwilżacze i osuszacze, filtry i akcesoria. Tylko solidnych firm !

TEL:  +48 504 896 669    |    EMAIL: sklep@dla-powietrza.pl

MENU
Jesteś tutaj: Odwilżacze / osuszacze powietrza

Odwilżacze powietrza - Osuszacz

Osuszacze powietrza służą utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Pomagają w walce z wilgocią, pleśnią, rozwojem grzybów oraz korozją. Używane są nie tylko w domu, ale także w piwnicach, garażach, suszarniach i innych pomieszczeniach najbardziej narażonych na negatywne działanie wilgoci.
Izolacja pomieszczeń sprawia, że wilgoć kumuluje się w skutek codziennych czynności, takich jak kąpiel, gotowanie, czy pranie. Centralne ogrzewanie natomiast przekierowuje wilgotne powietrze do pomieszczeń chłodniejszych, gdzie ulega skropleniu. Stąd plamy na ścianach, uszkodzenia tynku, odklejone tapety, a nawet niszczenie konstrukcji budynku.
Odpowiednia praca osuszacza uzależniona jest od odpowiedniej wilgotności powietrza oraz temperatury w danym pomieszczeniu. Osuszacz pracuje zgodnie z obietnicami producenta, gdy temperatura pomieszczenia wynosi 30°C, natomiast wilgotność względna 80%.

 

 

Kategorie:
Sortuj:
Na stronie: