Oferujemy artykuły służące do poprawy jakości powietrza. Oczyszczacze powietrza, piecyki paliwowe, kominki pelletowe, nawilżacze, odwilżacze i osuszacze, filtry i akcesoria. Tylko solidnych firm !

TEL:  +48 504 896 669    |    EMAIL: sklep@dla-powietrza.pl

MENU
Jesteś tutaj: Dla-powietrza

Garść faktów

Według statystyk około 85% naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach.

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia powietrze wewnątrz budynków jest kilkakrotnie bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

Codziennie wykonujemy przeszło 20 tysięcy wdechów narażając nasze płuca na kontakt z rozlicznymi zanieczyszczeniami takimi jak alergeny, pyłki, pleśnie, złuszczony naskórek ludzi i zwierząt, kurz, roztocza, pestycydy, lotne związki organiczne, pył, dym papierosowy, cząstki zapachowe, szkodliwe cząsteczki materiałów budowlanych,

Doprowadza to do sytuacji w której w samych Stanach Zjednoczonych na alergię cierpi przeszło 50 milionów osób a około 20 mln na astmę. Szacuje się, iż w Polsce już co druga osoba boryka się z którymś z rodzajów alergii.

 

Oczyszczacze powietrza są nie tylko bezwzględnie zalecane przez lekarzy alergikom i osobom chorobami płuc (POCHP, astma) ale w zasadzie wszystkim mieszkańcom miast.

 

Nasza troska o najmłodszych powinna również dotyczyć ich płuc. Powstawanie układu oddechowego jest procesem złożonym. W przeciwieństwie do innych organów i tkanek, rozwój płuc nie kończy się w chwili narodzin dziecka. Przyjmuje się, że dopiero budowa płuc 8-letniego dziecka odpowiada strukturze płuc człowieka dorosłego.

 

Konsekwencją schorzeń układu oddechowego są wynikające z nich absencje w pracy lub szkole, co z kolei przekłada się na realny koszt finansowy.

 

Oczyszczacze powinny być również stosowane wszystkich miejscach o dużej fluktuacji osób a więc np. w poczekalniach lekarskich, salach konferencyjnych, recepcjach, toaletach, siłowniach, czy miejscach w których dodatkową uciążliwością stają się zapachy – a więc szatniach, przebieralniach, toaletach itd.