Oferujemy artykuły służące do poprawy jakości powietrza. Oczyszczacze powietrza, piecyki paliwowe, kominki pelletowe, nawilżacze, odwilżacze i osuszacze, filtry i akcesoria. Tylko solidnych firm !

TEL:  +48 504 896 669    |    EMAIL: sklep@dla-powietrza.pl

MENU
Jesteś tutaj: O firmie

O firmie

Do zajęcia się tematyką poprawienia jakości otaczającego nas powietrza skłoniły nas własne obserwacje i doświadczenia. Głównymi czynnikami negatywnie wpływającymi na stan naszych dróg oddechowych są zanieczyszczenie i przesuszenie powietrza.

Po latach walki z alergiami i schorzeniami układu oddechowego naszych dzieci, po wielu wizytach u szeregu lekarzy, po kilogramach tabletek które dzieciaki połknęły postanowiliśmy za radą znajomego lekarza „wziąć pod lupę” powietrze wewnątrz naszego domu.

Mieszkamy na Śląsku, gdzie jak wiadomo jakość powietrza nie należy do najlepszych. Ale z nadmiernym zanieczyszczeniem boryka się w tej chwili większość wielkich miast a nawet paradoksalnie miejscowości powszechnie uważane za „kurorty”, takie jak Żywiec, Nowy Sącz czy Sucha Beskidzka ! W tych miejscowościach wynika to głównie z zanieczyszczeń spowodowanych tzw niską emisją.

Nie bez znaczenia na jakość powietrza w naszych domach jest również obecność zwierząt, które są źródłem alergenów oraz zapachów.

Do tematu podeszliśmy z początku dość sceptycznie a jednak zakup oczyszczacza powietrza okazał się przełomem. Dzieciaki praktycznie z dnia na dzień przestały kaszleć, budzić się w nocy, zniknęły katary i duszności.

Nowoczesne oczyszczacze powietrza są praktycznie bezgłośne, pobierają znikomą ilość prądu, działają w pełni automatycznie a ich niewielka waga pozwala zabierać je ze sobą wszędzie.

Nie wyobrażamy sobie aktualnie wyjazdu z dziećmi na wakacje bez oczyszczacza.

Kolejnym problemem zwłaszcza dla dzieci jest nadmierne przesuszenie powietrza zwłaszcza w sezonie grzewczym. Optymalna dla nas wilgotność powietrza powinna wynosić 30%-60%. W sezonie grzewczym często spada ona poniżej 20% co powoduje przewlekłe nieżyty dróg oddechowych, bóle gardła, apatię, przemęczenie, suchość w ustach.

Już nasze Babcie słusznie walczyły z tym problemem przy pomocy mokrych ręczników rozkładanych na kaloryferach.

Jeżeli problemy z układem oddechowym nie są Państwu obce, zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.